Mis on Kizomba?

Kizomba on muusika ja tants, mis pärineb Aafrikast. Sõna kizomba tähendab Angola kimbundu keeles pidu.

Kizomba muusika hakkas kujunema 1980-ndatel, kui Kariibi zouk jõudis Aafrikasse ning segunes sealse sembaga. Kizomba muusikal on mitmeid alažanre ning tänapäeval leidub kizombat igale muusikamaitsele: seda mängitakse nii traditsiooniliste instrumentidega kui ka elektrooniliselt, seda segatakse nii eheda aafrika muusika kui R&B-ga. Erinevaid stiile ühendab aga rütm, mis on alati väga kaasahaarav ja sensuaalne. Kizombat lauldakse enamasti portugali keeles.

Kizomba tantsustiil on väga sujuv; puusaliikumine on vaba ning tantsupaar moodustab koos kulgedes justkui ühise keha. Kizombat võib tantsida väga lihtsalt: tantsu eesmärk on partneritevaheline ühendus, mitte kiirete-keeruliste kombinatsioonide sooritamine.

Kizomba harrastajaid paelub selle tantsu sensuaalsus, partnerite lähedus ja romantiline muusika. Paljude jaoks on tegemist meditatiivse tantsuga, millesse end tundideks unustada. Ka tantsufestivalidel peavad just Kizombasaalide tantsijad kõige kauem vastu ja sageli tantsitakse hommikusöögini!

Vaata kuidas Casa de Baile Salsaseriaali osalejatel läks nende esimeses Kizomba tunnis.