Jane - Casa de Baile salsatreener

Jane on noor tantsija Saaremaalt, kes alustas tantsimisega aastal 2000. Jane harrastas põhiliselt laste-, klassika-, karakter- ja showtantsu, millele lisandus hiljem jazz, rahvatants ja aeroobika. Tantsujuhendajate vaheldumise tõttu proovis ta palju stiile balletist hip-hopini.
 

Õpetamisega alustas Jane aastal 2010 ning stiiliks olid idamaised tantsud. Aasta hiljem lisandus nendele ka ajalooline tants.


Tänu juhusele sattus Jane 2012. aastal Casa de Baile suvelaagrisse ning sellest alates on just salsa moodustanud suure osa tema tantsumaailmast. Kuna Saaremaal salsaõpetajaid ei leidunud, siis hakkas ta end täiendama erinevatel workshoppidel ja festivalidel nii Eestis kui välismaal. Lisaks oli Jane rahvusvahelise salsagrupi I-Fly liige.


Olles 7 aastat õppinud muusikakoolis, peab Jane tantsu juures väga oluliseks muusika valikut ja musikaalsust üldse. Ladina tantsudest on kõige südamelähedasemateks talle saanud Kuuba salsa, Afro-Kuuba tantsud ning rumba.


Jane annab Casa de Bailes grupitunde tavaliselt koos partner Yakutiga. Samuti on Jane rõõmuga valmis üles astuma tantsuõppe või esinemisega eraüritustel või treenima õpilasi eratunni raames.